Archiv rubriky: 2. ročník

Výuka přes Zoom

Milí čtenáři,

dosáhli jsme dalšího pilíře – v rámci aplikace Zoom jsme se v pondělí v dopoledních hodinách úspěšně připojili do jedné místnosti a vytvořili videokonferenční skupinu. Velmi tímto děkuji všem rodičům, kteří poskytli žákům techniku k této činnosti.

Tím to ale nekončí! 🙂

Zítra (úterý) máme naplánovanou další schůzi v 10:30 s třetí třídou, odpoledne pak s pátou třídou. Ve středu opět  plánuji spojení v 10:30 s druháky.

Čili ještě jednou a přehledně:

Úterý: 10:30 – 3. ročník, 15:00 – 5. ročník

Středa: 10:30 – 2. ročník

PS: Kód pro přihlášení je stále stejný, tedy ten, který jsem Vám zaslal do e-mailových schránek.

Přeji Vám klidný večer,

Fungujeme na Google Drive

Milí návštěvníci,

aby tu nevázla komunikace mezi učitel – rodič/žák, dovoluji si podat krátké oznámení – s rodiči využíváme virtuálně sdílený disk, na základě kterého zadávám jednotlivé úkoly pro žáky 2. třídy a s pomocí rodičů si vybírám práci zpět – ti zadanou práci libovolně naskenují a nahrají do příslušných složek třídy a dále předmětů. Vše je velmi přehledně uzpůsobené a dle některých výpovědí rodičů vyhovující. Snažím se tuto výuku umožnit co nejjednodušeji, aby k ní měla přístup většina.

Tudíž nevypisuji dvojmo činnosti do složky na Google Drive a pro tento web, pokud by někdo měl zájem o prostudování materiálů, neváhejte mě kontaktovat na tel. číslo či e-mail.

Děkuji za pochopení a zdraví,

M. Č.

Velikonoce od ČT

Milí žáci, 

na internetových stránkách České televize jsem našel zajímavý odkaz, který mohou vyzkoušet všichni z celé školy. Souvisí s Velikonoci a není to zcela jednoduché. Pokud si nebudete vědět rady, zkuste poprosit třeba bráchu nebo sestřičku, případně rodiče. Hodně štěstí!

https://decko.ceskatelevize.cz/velikonoce

Vážení rodiče,

měsíc březen jsem za vložené podklady domácí výuky s radostí ohodnotil formou diplomů, které jsou k nalezení v příslušných složkách na Google Drive. Věřím, že se dětem bude líbit a nyní již rozmýšlím, jak děti dále motivovat v tomto způsobu učení. 

A hezké Velikonoce!

 

Pátek 20. 3. 2020

2. a 3. TŘÍDA – NEPOVINNÉ A NA NIKOHO NEČEKÁME! 🙂 SRAZ 10:50

V pátek v obvyklý čas, kdy máme mít hodinu Hv, vyzkoušíme aplikaci Kahoot. Děti jí již poznaly ve výuce, ale zkusme si, kolik si toho zapamatovali. Pracovali totiž posledně ve dvojicích. V 10:50 klikni na LOGO, přihlašte se a vyčkejte na ostatní! Nezapomeň se podepsat, ať tě poznáme. V 11:00 vyplouváme! A rodiče – PST, žádné nápovědy! Pro Vás vytvořím něco jedinečného!

Přihlašovací kód do soutěže – 0861967