Výzva č. 2

Už jste si umyli misky od snídaně? To je dobře, teď se nám budou hodit. Nakreslíme si spolu krásný jarní obrázek. Úplně vidím, jak se vám rozzářila očička!

bílý papír, miska, tužka, 1 žlutá pastelka, zelené pastelky – co nejvíc barev najdete

Otočte misku dnem vzhůru a obkreslete ji tužkou zhruba doprostřed stránky.

Nakreslete tužkou do kolečka vlnky a připravte si pastelky.

Nechte horní pruh bílý, další bude žlutý, pak pokračujte od nejsvětlejší zelené pastelky k nejtmavší, je to tak zajímavá činnost, že se přišel podívat i náš kocourek (néé, on je trošku modelka, tak chtěl taky vyfotit).

Dokreslíme až dolů, můžete odstíny zelené i opakovat.

Vezměte si dvě nejtmavší zelené pastelky a od spodní hrany začněte kreslit rostlinky, máme jaro, všude je spousta krásných kytiček, kterým zatím raší pouze listy na stoncích, běžte se podívat na zahrádku, nebo zapojte vlastní fantazii, tadááá, máte hotovo, líbí? Napište mi o tom na druzinachotyne@seznam.cz