Zahájení školního roku 2021 / 2022

Ve středu 1. 9. 2021 se sejdeme po prázdninách ve škole, abychom společně zahájili nový školní rok.

S ohledem na současnou situaci se budeme snažit maximálně dodržet předepsaná doporučení. Zároveň bychom se ale chtěli chovat co nejvíce normálně, bez zbytečného omezování našich dětí, žáků a zaměstnanců. Chceme navázat na přijatá opatření, která jsme zavedli v loňském roce a nechceme navíc stresovat všechny preventivním měřením teploty nebo nošením roušek, když to není nutné.

Tento přístup ale vyžaduje od Vás rodičů osobní odpovědnost a změnu v přístupu k možnému onemocnění Vašich dětí. Děti v MŠ byste určitě neměli posílat do školy s nachlazením „s nudlí u nosu“, žáci by neměli do ZŠ přijít s bolestí hlavy, kašlem nebo únavou s tím, že „kdyby bylo špatně, tak zavolej“!

Uvědomte si prosím, že můžete způsobit problém všem ostatním. Některé děti a žáci bydlí ve společné domácnosti s prarodiči a případný přenos nemoci COVID-19 na ně může mít opravdu závažné následky. Chovejme se prosím v novém školním roce normálně, ale maximálně ohleduplně ke všem ostatním!

Předem Vám děkuji za spolupráci a přeji hodně zdraví.