Archiv autora: Lucie Lövlová

Overalový/pyžama den

V pondělí 13. 3. proběhne v ZŠ Chotyně veselý pyžámkový den. Děti mohou přinést oblíbenou knížku nebo hru a představit ji ostatním. Těšíme se a pevně věříme v bohatou účast!!!

Tvořivé psaní – SPOUŠTÍME HLASOVÁNÍ!!!!!

Dobrý den,

do soutěže o nejlepší příběh trosečníka se zapojilo neuvěřitelných 14 STATEČNÝCH napříč všemi ročníky ZŠ Chotyně. Proto můžu s radostí oznámit, že je spuštěno hlasování. Na níže uvedeném odkazu najdete příběhy všech účastníků.

https://padlet.com/skolachotyne2019/elk23ixl9z8fuu25

Vřele doporučuji si všechno dobře přečíst a po zralé úvaze dejte palec nahoru svému favoritovi. Kdo ví, třeba se právě vedle vás rodí spisovatelská hvězda😉.

Hlasovat můžete do 31. 5. 2021.

Podpořte ty, kteří šli s kůží na trh a předložili vám svůj Příběh trosečníka!

Přeji hodně štěstí soutěžícím a jsem moc zvědavá, jak to vlastně dopadne.

Lucka Lövlová

 

 

TVOŘIVÉ PSANÍ – SOUTĚŽ

Vyprávěj svůj příběh trosečníka! 

Co všechno by tě mohlo potkat na pustém ostrově? Překvapilo by tě počasí, nenadálá návštěva lidojedů nebo hejno zmatených papoušků?

Zapoj fantazii a napiš vlastní příběh trosečníka. Můžeš přidat i obrázek.

Vše odevzdej třídnímu učiteli nebo L. Lövlové do 7. 5. 2021. Pokud budou tři a více soutěžících, objeví se zde příspěvek s odkazem, kde bude možné hlasovat pro jednotlivá díla do 31. 5. 2021.

Slavnostní vyhlášení, na kterém obdrží tři nejlepší příběhy diplom, medaili a odměnu, proběhne 1. 6. 2021.

Těším se na všechny příspěvky a věřím, že se u vymýšlení a psaní budete dobře bavit.

Zdraví L. Lövlová

 

Pojďte si provětrat mozkové závitky!

Ahoj děti,

dneska pro vás mám Morseovy kódy. Až venku nebude svítit sluníčko a vy budete mít samozřejmě všechny úkoly hotové, můžete se do nich pustit. Přikládám i celou Morseovu abecedu.

Mějte se moc hezky. Zdraví vaše Lucka L.

Antistresový strom

Ahoj děti,

dnes přináším inspiraci jak pro malé, tak pro velké výtvarníky. Pojďte si vytvořit vlastní strom, který vykouzlí dobrou náladu. Co budeme potřebovat?

bílý papír A4, barevné pastelky, 1x slabý černý fix, 1x silnější černý fix, guma, tužka

Hezky se usaďte u stolu, kde budete mít dostatek světla a začínáme. Papír si dejte na výšku a nakreslete tužkou strom. Udělejte mu silnější kmen a zdravé dlouhé větve mířící až do krajů.

Do prázdných ploch mezi větvemi začněte kreslit ornamenty a vzory. Fantazii se meze nekladou, čím pestřejší a rozmanitější, tím lépe. Opět použijeme tužkou.

Nyní přichází čas na fixy. Nejprve silnějším fixem obtáhneme strom. Poté tenčím fixem obkreslíme všechny ostatní plochy se vzory. Pokud někde prosvítá tužka, vygumujte ji.

Omalovánka je hotová! Je na vás, jaké barvičky si vyberete. Já jsem se rozhodla pro podzimní směs. Vybrala jsem proto vždy tři pastelky do skupinky a tou jsem vybarvila jedno políčko. Také jsem střídala barevná políčka s černobílými. Vy si můžete vybrat barvy tak, jak je máte rádi, podle nálady.

Takto vypadá hotový obrázek. Moc se těším na ty vaše. Můžete mi je vyfotit a poslat na druzinachotyne@seznam.cz nebo do zpráv na ipadu na jméno Lucie Lövlová. Na stejná místa mi můžete poslat i vzkaz. Moc vás zdravím, Lucka L. ŠD