Archiv rubriky: Školní družina

Přerušení provozu ŠD

Vzhledem k již probíhajícímu nařízení karantény u jednoho zaměstnance a k potvrzenému pozitivnímu případu nákazy Covid-19 u druhého zaměstnance ZŠ a následnému nařízení minimální 10ti denní karantény, nejsme v současné situaci schopni personálně zajistit provoz ŠD.

Předpokládáme, že nenastanou komplikace a bude možné ŠD otevřít současně s MŠ a ŠJ v pondělí 25. 1. 2021.

Podle vyjádření KHS je možné i nadále vzdělávat bezpříznakové žáky 1. a 2. ročníku. V případě zdravotních obtíží u žáků nebo jejich rodinných příslušníků doporučuje KHS okamžité přerušení docházky do ZŠ a kontaktování ošetřujícího lékaře. Pokud by to situace vyžadovala, bylo by teprve potom přistoupeno k plošnému testování žáků.

Pojďte si provětrat mozkové závitky!

Ahoj děti,

dneska pro vás mám Morseovy kódy. Až venku nebude svítit sluníčko a vy budete mít samozřejmě všechny úkoly hotové, můžete se do nich pustit. Přikládám i celou Morseovu abecedu.

Mějte se moc hezky. Zdraví vaše Lucka L.

Antistresový strom

Ahoj děti,

dnes přináším inspiraci jak pro malé, tak pro velké výtvarníky. Pojďte si vytvořit vlastní strom, který vykouzlí dobrou náladu. Co budeme potřebovat?

bílý papír A4, barevné pastelky, 1x slabý černý fix, 1x silnější černý fix, guma, tužka

Hezky se usaďte u stolu, kde budete mít dostatek světla a začínáme. Papír si dejte na výšku a nakreslete tužkou strom. Udělejte mu silnější kmen a zdravé dlouhé větve mířící až do krajů.

Do prázdných ploch mezi větvemi začněte kreslit ornamenty a vzory. Fantazii se meze nekladou, čím pestřejší a rozmanitější, tím lépe. Opět použijeme tužkou.

Nyní přichází čas na fixy. Nejprve silnějším fixem obtáhneme strom. Poté tenčím fixem obkreslíme všechny ostatní plochy se vzory. Pokud někde prosvítá tužka, vygumujte ji.

Omalovánka je hotová! Je na vás, jaké barvičky si vyberete. Já jsem se rozhodla pro podzimní směs. Vybrala jsem proto vždy tři pastelky do skupinky a tou jsem vybarvila jedno políčko. Také jsem střídala barevná políčka s černobílými. Vy si můžete vybrat barvy tak, jak je máte rádi, podle nálady.

Takto vypadá hotový obrázek. Moc se těším na ty vaše. Můžete mi je vyfotit a poslat na druzinachotyne@seznam.cz nebo do zpráv na ipadu na jméno Lucie Lövlová. Na stejná místa mi můžete poslat i vzkaz. Moc vás zdravím, Lucka L. ŠD

 

Podzimní vyrábění

Ahoj děti,

připravila jsem pro vás fotonávod, jak si vyrobit závěsnou podzimní dekoraci.

Co budeme potřebovat:

jedlá soda, kukuřičný škrob, voda, špejle, provázek, temperové barvy (příp. akrylové)

Nejdříve si (radši s dohledem dospělé osoby) vytvoříme hmotu. Na nepřilnavou pánvičku nasypeme jedlou sodu, kukuřičný škrob a vodu v poměru 2 díly sody, 1 díl škrobu a 1 díl vody. Jako odměrku použijte polévkovou lžíci nebo malou skleničku. Stačí opravdu menší množství. Zahřejeme a mícháme přibližně minutu.

Po zchladnutí hmotu dobře prohneteme a vyválíme válečkem na placku silnou asi 4 mm. Pomocí špejle začneme tvarovat různé listy. Fantazii se meze nekladou. Na lístek můžete naznačit i žilkování a nezapomeňte na dírku, skrz kterou na konec provlečeme provázek.

Lístky dáme na teplejší místo vyschnout alespoň na 24 hodin. Poté si vezmeme barvy a štětcem lístky natřeme. Použijte různé odstíny žluté, hnědé, oranžové i zelené. Nebojte se barvy míchat. Nechte se inspirovat vašimi procházkami v přírodě. Lístky natřete nejprve z jedné strany a po zaschnutí otočte a nabarvěte druhou stranu.

Na závěr můžete lístky ještě přelakovat bezbarvým lakem a každou dírku špejlí zkontrolovat, zda je dobře průchodná. Připravte si provázek a než začnete navlékat lístky, tak vždy udělejte na provázku jednoduchý uzlík, aby vám lístečky nesklouzly na jednu hromádku. Já jsem lístky střídala podle barev a vystačilo mi to na dva podzimní závěsy.

A máme hotovo! Svými závěsnými dekoracemi se můžete pochlubit na druzinachotyne@seznam.cz.

Přeji vám krásný podzim

Lucka L., ŠD

 

 

 

Informace k platbě ŠD za říjen 2020

Dobrý den,

platba za říjen byla vlivem vnějších okolností snížena na 100,–. Kdo již uhradil běžnou měsíční částku, tj. 200,–, bude mu přeplatek převeden do měsíce, ve kterém bude obnoven provoz školní družiny. Stejně tak budou moci učinit ti z vás, kdo ještě nemají družinu za říjen uhrazenou.

Přeji pevné zdraví

Lucka Lövlová, ŠD